Dekoracja – ŚLUBNE KWIATY !

Przede wszystkim w całej dekoracji ślubnej każdy element powinien współgrać z pozostałymi.

Na początku musimy zastanowić się jaki styl uroczystości chcemy uzyskać.

 

Musimy jednak wziąć pod uwagę jaki styl ma budynek i sala. Zwracamy uwagę na kolorystykę, architekturę ścian, meble, tkaniny, dekorację i oświetlenie. Kierujemy się również porą roku. Wszystko powinno tworzyć jednorodną całość. Nie ma miejsca na przypadkowość, dlatego warto zdecydować się na specjalistę.

Kwiaty muszą podkreślać urodę Panny Młodej. Pasować do jej sylwetki, karnacji oraz sukni. Drobne i szczupłe kobiety mogą pozwolić sobie na okrągłe bukiety. Długie, spływające wiązanki sprawdzą się u tęższych pań. Kwiaty nie powinny przesłaniać kreacji ślubnej, ani też zlewać się z suknią. Do kwiatów w kolorze białym lub ecru należy dodać elementy kontrastujące np. bordo, zieleń, fiolet. Do sukienek z dodatkami nie stosuje się dużych bukietów, bo sprawiają wrażenie przesytu, natomiast przy skromnej, prostej sukni, można pozwolić sobie na bardziej wyszukany, zdobiony bukiet.

Kwiaty, których użyjemy w bukiecie lub we włosach, powinny pojawić się również w przypince Pana Młodego oraz dekoracji stołów weselnych.

Opublikowane w BLOG