JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA WESELU 27%

1
Na początek spisz wszystkie główne rzeczy, które szpakowicz-studio.pltrzeba opłacić, tj. koszt wynajmu sali, catering, zespół muzyczny, suknia ślubna oraz garnitur dla pana młodego, wystrój sali itd. Pozycje znajdujące się na liście zależą od tego jak zaplanowaliście sobie wesele. Następnie krok po kroku trzeba rozpatrzyć na czym można zaoszczędzić.
2
Koszt wynajmu sali jest kwestią, na której stosunkowo łatwo można zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wszystko jednak zależy od tego czy w okolicy zamieszkania znajduje się kilka sal, które można wynająć na tego rodzaju przyjęcia. Jeśli znajdziesz kilka ofert, które są całkiem niedaleko to warto rozpatrzeć każdą z propozycji i wybrać najlepszą, a zarazem stosunkowo tanią. Nie warto jednak wynajmować sali na drugim końcu miasta z dala od domu, ponieważ często trzeba jeździć i wracać się do domu po różne elementy dekoracji. Gdy miejsce organizacji przyjęcia będzie daleko od domu, to sam dojazd zająłby nam zbyt wiele czasu. Warto to wziąć pod uwagę.
szpakowicz
3
Następną kwestią catering. Tutaj można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych przez odpowiednie dobranie dań. Przykładowo zamiast drogiego łososia możemy wybrać nieco tańszego dorsza itd. Każdą pozycję menu trzeba dokładnie rozpatrzyć i wybrać tą najbardziej korzystną. Kwestii zakupu alkoholu nie warto zostawiać cateringowi, ponieważ obsługa jest w stanie nałożyć na to sporą marżę. Alkohol lepiej jest kupić samemu w hurtowni monopolowej. Dzięki temu również zaoszczędzimy przysłowiowe „parę gorszy”.
4
W kwestii zespołu muzycznego musimy się zastanowić czy wolimy zespół grający, czy DJ’a . Jeśli DJ’a, to z powodzeniem można go zastąpić ustawieniem sprzętu grającego i odtwarzaniem muzyki przez całą noc. Jeśli takie rozwiązanie nam odpowiada, możemy zaoszczędzić kolejnych kilka tysięcy. Pamiętaj, że sprzęt powinien posiadać odpowiednią moc tak, aby wszyscy słyszeli muzykę. Istnieją firmy, które wypożyczają taki sprzęt na jedną noc. Uważaj jednak żeby nie przepłacić- jeśli koszt wynajęcia sprzętu przewyższa koszt wynajęcia DJ’a, to lepiej zatrudnić profesjonalistę.
5
2312312Jeśli nie zależy Ci na tym, aby Twoja suknia ślubna była nowa, zawsze możesz ją wypożyczyć. Istnieje wiele wypożyczalni sukien ślubnych. Oferują one rozmaite wzory i rozmiary. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wypożyczenie sukni pociągnie za sobą mniejsze koszty, niż kupowanie nowej.
6
Wystrój sali należy do rzeczy, które możemy zrobić sami. Z łatwością znaleźć można kilka ciekawych rozwiązań na udekorowanie sali i zrobić to samemu. Wystarczy kupić kilka gazet albo poszukać porad w Internecie. Na pewno znajdziemy ciekawy wzór na samodzielne przyozdobienie sali. (tipy.interia.pl)
Opublikowane w BLOG