Sesja narzeczeńska – jak się do niej przygotować?

5 pomysłów na sesję narzeczeńską

Coraz więcej par przed ślubem decyduje się na sesję narzeczeńską. To wspaniała pamiątka i pomysł na uwiecznienie ostatnich chwil przed małżeństwem. Jest to również świetny sposób na zaznajomienie się z aparatem profesjonalnego fotografa przed reportażem ślubnym, czy sesją plenerową. Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej, by oglądać swoje zdjęcia z przyjemnością?

5 pomysłów na sesję narzeczeńską

5 pomysłów na sesję narzeczeńską

  • Wybierzcie najlepszego fotografa! Gdy będziecie czuć się swobodnie przed jego obiektywem, na pewno otrzymacie wspaniałe, naturalne zdjęcia! Zapoznajcie się z jego pracami, zwróćcie uwagę na stylistykę i klimat zdjęć. Jeśli portfolio danego fotografa Wam się spodoba, porozmawiajcie z nim o swoich oczekiwaniach i poznajcie się bliżej. To pozwoli przełamać dystans i sprawi, że będziecie dobrze czuć się podczas sesji.
  • Zgromadźcie wszystkie pomysły w jednym miejscu! Zróbcie burzę mózgów, zapiszcie wszelkie inspiracje i pokażcie fotografowi zdjęcia, które podobają Wam się najbardziej. Zaproponujcie swoje wymarzone pomysły i stylistykę zdjęć.
  • Znajdźcie odpowiednie miejsce na sesję! Może zrobicie zdjęcia w miejscu, w którym się zaręczyliście? W takich okolicznościach warto powtórzyć oświadczyny na potrzeby zdjęć! To będzie przepiękna pamiątka! Zdjęcia z takiej lokalizacji będą miały szczególny, sentymentalny wymiar.
  • Pierścionek zaręczynowy nie musi być jedynym gadżetem, który uatrakcyjni zdjęcia. Przygotujcie akcesoria, np. z zapisaną datą zaręczyn lub inne dodatki, które sprawią, że zdjęcia będą niepowtarzalne. Zastanówcie się nad hasłami, które możecie pokazać na zdjęciach i pomysłami na wykorzystanie niebanalnych akcesoriów!
  • Dobrze bawcie się przed obiektywem! Podczas sesji starajcie się nie myśleć o tym, że ktoś Was fotografuje. Każdy profesjonalista będzie umiał pokierować parą tak, by zamiast na aparacie skupiła się na sobie. Najlepsze zdjęcia wychodzą wtedy, gdy para zachowuje się naturalnie, a fotograf po prostu łapie odpowiednie momenty na zdjęciach!

Więcej inspiracji na https://www.weselezklasa.pl/poradnik/sesja-narzeczenska/

Opublikowane w BLOG