FAQ

Czas na ulubioną herbatkę!:) Usiądź wygodnie i przeczytaj FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania przez moich klientów. Stale aktualizowana lista najbardziej popularnych pytań, na które szukacie odpowiedzi przed decyzją o wyborze fotografa ślubnego.
Zachęcam do przeczytania całości:) Jeżeli macie jakieś inne pytanie, którego nie ma na liście możecie skorzystać z formularza kontaktowego na dole strony.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Dzień wcześniej od prasowania koszul i przygotowania sprzętu 🙂

Fotografuję głównie na terenach północnej Polski, ponieważ mieszkam w Gdańsku, ale coraz częściej zdarza mi się zawitać w inne zakątki Polski. W cenie reportażu zawarty jest dojazd na miejsce ceremonii ślubnej do 150 km od Gdańska. Dojazd w inny rejon Polski to nie problem, tylko kwestia dogadania szczegółów. Zdarza mi się wykonywać również sesje za granicą.

Oczywiście! Cały czas pracuję na dwóch aparatach Canon 5D mark IV. Są to pełnoklatkowe lustrzanki. Moje aparaty pozwalają mi na równoczesne zapisywanie zdjęć na dwóch kartach pamięci – tak aby Wasze zdjęcia ślubne nie zniknęły w przypadku uszkodzenia którejś z kart. Dodatkowo zawsze zabieram jeszcze kilka obiektywów, lamp oraz baterii.

W dniu Waszego ślubu jestem dyskretnym reporterem. Przed przygotowaniami zawszę przyjeżdżam najpierw na salę weselną, sprawdzam sprzęt. Według mnie jest bardzo ważne przyjechać wcześniej, niż robi to większość innych “fotografów”, żeby ewentualnie mieć czas na pilną wymianę opony na drodze, bądź po prostu na spokojnie sprawdzić wszystkie baterie w lampach.  Dokumentuję Was i otaczający świat takim jaki jest. Wychwytuję ważne i najciekawsze momenty, zatrzymuję na zdjęciach piękne chwile tego dnia. Każdy ślub jest dla mnie niepowtarzalny i nieszablonowy. W trakcie uroczystości ślubnej jestem bardzo dyskretny i nie przeszkadzam w przeżywaniu tej chwili. Na weselu staram się być w każdym miejscu, gdzie coś się dzieje, pamiętając że to Wy i Wasi bliscy jesteście najważniejsi! 

Pierwsze zdjęcia można zobaczyć juz w poniedziałek po ślubie na moim ⤷funpag’u na Facebook ⤶ lub ⤷Instagramie ⤶ w ramach zapowiedzi Waszego materiału. Zawsze mam kilka zleceń po sobie, ale zazwyczaj termin obróbki nie przekracza 29 dni oczekiwania. Fotoalbumy i odbitki z drukarni otrzymuje w ciągu 2-3 tygodni po przesłaniu numerów wybranych zdjęć od Was.

Wykonuje obróbkę zgodnie z motywem wesela ( np. w stylu rustykalnym, glamour, boho).  Moja obróbka przeważnie sprowadza się do operacji na całych plikach, ustawieniu balansu bieli, poprawieniu kontrastu, nasycenia itp. (zresztą jak widać na moich zdjęciach). Jeżeli to konieczne – usuwam niedoskonałości skóry, jednak staram się, aby zdjęcia wyglądały naturalnie, bez sztucznych kolorowych filtrów bądź efektu „maski” na twarzach, bez żadnej sepii i tp. Naturalne zdjęcia są ponadczasowe. 

Z reportażu wychodzi w granicach 700-900 zdjęć, a z sesji plenerowej około 100. P.S. Nie wyobrażam sobie przez około 13 godzin pracy uchwycić tylko 300-400 zdjęć jak to jest w innych ofertach. Po całodniowym reportażu ślubnym oddaje minimum 700 najlepszych zdjęć (oczywiście obrabiam wszystkie). Dzięki temu, że uwielbiam swoją pracę obróbka całego materiału wynosi 29 dni od daty wesela. Szczegółowy opis ilości zdjęć jest w mojej ofercie.

Tak, posiadam takie zaświadczenie. W niektórych parafiach jest to koniecznie wymagane (z doświadczenia: Słupsk, Kościerzyna, Ustka, Władysławowo, Starogard Gdański, Kartuzy, Rumia).

Przywiązuje ogromne znaczenie do bezpiecznego przechowywania danych (zdjęć ślubnych). Już na etapie fotografowania zdjęcia są dublowane i zapisywane na dwie niezależne karty pamięci, co wyklucza możliwość utraty zdjęć na skutek uszkodzenia karty pamięci. Zarchiwizowane zdjęcia na dyskach przechowuje w dwóch różnych lokalizacjach. Jedna kopia jest również przechowywana w chmurze.

Od kilku lat wykonuje tylko fotoalbumy (papier fotograficzny jakości premium, sztywne kartki, jednym słowem – nie do zniszczenia przez wspaniałe i kochane dzieci), gdyż mają one dużą przewagę nad albumami klasycznymi (zdjęcia wklejane) i fotoksiążkami (delikatny, cienki papier).Posiadam przykładowe produkty, które chętnie Wam zaprezentuję podczas spotkania. Albumy projektuje ze zdjęć, które wybieracie sami. A kiedy ten wymarzony fotoalbum ślubny znajdzie się już na półce w Waszym domu, to z pewnością będziecie do niego często zaglądać wspólnie zasiadając na kanapie i popijając filiżankę gorącej czekolady. Jestem pewien, że nie raz na Waszej twarzy pojawi się uśmiech lub spłynie łezka po policzku ze wzruszenia na widok swoich wspaniałych zdjęć ślubnych.

Każda Para Młoda dostaje link z folderem, do którego wgrywam już obrobione zdjęcia ze ślubu. Wcześniej dokonuję selekcji, odrzucając zdjęcia niepoprawne technicznie, zdjęcia które się powielają lub zdjęcia, na których niekorzystnie wyglądacie (przypadkowe mrugnięcia itp.). Zapewniam, iż żaden ciekawy moment nie zostanie odrzucony z powodu tego, że w umowie mamy 850 zdjęć. Absolutnie nie.  Przecież są to wspaniałe momenty, których nie da się powtórzyć.  Najczęściej wraz z plenerem ślubnym wychodzi ich więcej. Spośród najlepszych zdjęć to Wy wybieracie te, które chcielibyście umieścić w albumach, bądź na papierze.

Rezerwacja terminu uroczystości następuje po wpłaceniu 300 zł zadatku. Umożliwiam zdalną rezerwację terminu. Decyzja dotycząca wyboru pakietu i dodatków może nastąpić dopiero podczas Naszego spotkania 🙂

Oczywiście że tak! Od takich zdjęć coraz częściej się odchodzi, ale niesłusznie. Moim zdaniem takie zdjęcia są doskonałą pamiątką po latach. Będą Wam przypominały dzień ślubu oraz bliskich, którzy razem z Wami świętowali. Jest to także okazja, by upamiętnić każdego z gości – czasami są goście, którzy nie bawią się podczas wesela lub po prostu unikają aparatu fotograficznego. Zdjęcia pozowane z rodziną lub przyjaciółmi  możemy zrobić w dowolnym momencie podczas reportażu w dniu ślubu.

Właściwie każdy z Nas przed obiektywem czuje się mało komfortowo – to normalne. Prawie dla każdej Pary Młodej jest to pierwsze spotkanie z aparatem, ale ja mam w zanadrzu klika tajnych sztuczek, abyście zapomnieli, że Was fotografuję 🙂 Gwarantuje pozytywną i wspaniałą atmosferę! 😉

Nie. Staram się rozwijać z roku na rok – szukam nowych technik i trików. Robię jedną rzecz, a dobrze – dlatego skupiam się tylko na fotografii .

P.S. Ostatnio kupiłem drona 🙂 Nie mogę się doczekać naszych sesji plenerowych.

Jestem obecny do końca oczepin. Po 13 godzinach pracy mamy wystarczająco dużo materiału 🙂

Dodam tylko, że na pewno nie zobaczą Państwo sytuacji, kiedy fotograf zaczyna pakować się w trakcie oczepin, ponieważ w umowie było do godz. 1:00 📸🕐

Ponieważ nie mam wiedzy jak długo strona, na której przebywacie będzie dostępna w sieci oraz w jakiej części Polski jest planowana uroczystość, zachęcam do napisania wiadomości prywatnej wraz z datą i miejscem uroczystości, by poznać pełny cennik moich usług. Ceny za reportaż rozpoczynają się od 2999 zł.

Na szczęście jeszcze nigdy nie miałem takiej sytuacji, jednak mam mnóstwo znajomych fotografów na bardzo dobrym poziomie fotograficznym i mogę zapewnić zastępstwo. Na pewno nie zostaniecie bez fotografa!

Oczywiście. Jest to Wasze święte prawo! Są różne zawody, różne okoliczności, dlatego bardzo szanuję Waszą prywatność i rozumiem jeśli nie wyrażacie zgody na upublicznianie swojego wizerunku. Zawsze dbam o najwyższy poziom świadczonych usług i o to, by nie nadużywać Waszego pozwolenia i nie publikuję w sieci pełnych materiałów oraz całych cykli zdjęć.

Pozwolę tylko dodać, że Wasza zgoda na publikacje jest to jedyna możliwość, abym mógł pochwalić się swoimi pracami. ♡

Jeżeli chcielibyście zrobić zdjęcia w miejscu, które darzycie sentymentem lub po prostu marzyło Wam się od zawsze, żeby wykonać swoją ślubną sesję w tej a nie innej lokalizacji, to z przyjemnością będę Wam towarzyszyć ze swoim aparatem.
Jednak nie martwcie się, gdy nic nie przychodzi Wam do głowy. Otrzymacie ode mnie listę ciekawych miejsc na plener ślubny. Jak najbardziej możemy odwiedzić kilka miejsc, aby reportaż był urozmaicony.

Elegancko i z gustem. Generalnie muszę wtopić się w tłum dobrze ubranych ludzi, więc mój strój nie może się wyróżniać 🙂

Dodam tylko, że na pewno NIE ZOBACZĄ Państwo: żenujących rollupów z reklamą oraz innych danych kontaktowych na moim ubraniu 🙂

Tydzień poprzedzający Wasz ślub to czas ustalenia precyzyjnie godziny mojego przyjazdu. Jak najbardziej można podesłać wstępny plan wesela.

P.S. Pamiętajmy, iż grafik oraz tempo tego wyjątkowego dnia zależy od jego początku. Dlatego nie polecam przekładać poszukiwania dobrego fryzjera/makijażystki na ostatni moment 🙂 

Tak! Z przyjemnością♡. Wykonuję sesje rodzinne, ciążowe i narzeczeńskie. Służę również jako fotograf na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, eventach oraz koncertach.

Nie ma żadnych zabezpieczeń! Możecie wykonywać dowolną ilość odbitek. Słyszałem o przypadkach, kiedy po dodatkowe zdjęcia trzeba znów płacić fotografowi, żeby podesłał w lepszej jakości, albo podał hasło do pendrive… Ufff… Nie wiem jak z takim podejściem można istnieć na rynku w XXI wieku, ale cóż… wyjątki są. Moja oferta jest stworzona z punktu widzenia co my byśmy chcieli z narzeczoną mieć w pakiecie. Na pewno nie chcemy małych druczków w umowie ani dodatkowych ukrytych kosztów. 

Nie ma problemu ♡ . Wasze fotografie są w bezpieczny sposób przechowywane na kilku dyskach i będą dostępne jeszcze przez długi czas.

Sesja narzeczeńska przede wszystkim jest fajna! Świetna okazja oswoić się z aparatem, ze mną, przekonać się jak bardzo na luzie można zdobyć kolejną super pamiątkę na całe życie. Zdjęcia z tej sesji możecie także wykorzystać do stworzenia spersonalizowanych zaproszeń ślubnych, księgi pamiątkowej lub do udekorowania restauracji. Jednym słowem – Polecam!

Oczywiście, że tak! Dzięki temu, że mam możliwość robić zdjęcia w studio, teraz możemy zrobić sesję ciążową (albo każdą inną) w ciepłym i komfortowym studio. Mam fajne strefy, które pozwolą na urozmaicone zdjęcia, a do tego jest tam cieplutko, przytulnie i słonecznie 💗

Ale ja potrafię fotografować! 🙂  Tym bardziej nie ma potrzeby “pozować”. Chodźcie na zdjęcia! 😉

FAQ

OPINIE PAR MŁODYCH

FAQ

    Wasze Imiona :

    Termin uroczystości :

    Nazwa Sali Weselnej / Folwarku / Hotelu

    Treść wiadomości :